návštěva v sídle FIBA

17.7.2023

až budete ve Švýcarsku a pojedete kolem Ženevského jezera, zastavte se v Mies. V sídle FIBA se ponoříte do basketbalové historie, kde v příjemném prostředí nasajete atmosféru významných událostí a milníku této krásné hry. Fotografie, dresy, medaile, plakáty, knihy a spousta dalších artefaktů ( včetně sbírky olympijských pochodní) na vás udělají silný dojem. Vřele doporučuji

Kouč Jim Boeheim – setkání s legendou, úcta, respekt, poděkování

9.4.2023

Co všechno dokázal tento pán by bylo na dlouhé vyprávění, ale jen ve stručnosti: 47 let hlavním trenérem slavné univerzity Syracuse, člen basketbalové Síně slávy, 1015 vítězství v NCAA, 3 zlaté medaile z OH, 2 zlaté medaile z MS kdy asistoval dalšímu slavnému trenérovi Mikovi Krzyzewskému… a takto bych mohl pokračovat hodiny. Když jsem se od jeho syna Jimmyho dozvěděl, že se za ním přijede podívat, měl jsem obrovskou radost. Jednoduše proto, že jsem před 20 lety jako první Evropan pracoval na basketbalovém kempu Kouče K na univerzitě Duke, kdy jsem měl možnost osobního setkání s Mikem Krzyzewskim, které mě jako mladého trenéra velmi pozitivně ovlivnilo. Zvláště, když jsem mohl sledovat jeho účinkování u výběru USA, kdy mu asistoval kouč Boeheim. Proto jsem byl včera nesmírně poctěn, že jsem měl možnost osobního setkání i s koučem Boeheimem a jeho paní.. Velmi příjemní lidé, kteří jako rodiče přijeli podpořit svého syna. Se zájmem naslouchali všemu, co se točí kolem týmu, Jimmyho, Nymburka i českého basketbalu. Využil jsem situace a ptal se na spoustu věcí ohledně jeho bohaté kariéry, angažmá u americké reprezentace, spolupráce s koučem K atd.
Ovšem ze všeho nejvíc mě potěšila jeho odpověď na mojí otázku: Jak je možné že jste vydržel v jedné organizaci nepřetržitě 47 let? S chvilkovým zamyšlením odpověď zněla: Protože jsme neměli neúspěšnou sezónu, vždy jsme měli víc výher než porážek. Tak jsem se jen pousmál a dodal, že něco podobného mám za sebou, kdy jsem za 15 let v Děčíně měl rovněž vždy víc vítězství. To okomentoval slovy, že na Evropu to je skvělý počin. Stejně tak jeho obdivný komentář k 18 titulům Nymburka v řadě ..
Zkrátka a jednoduše v komunikaci s těmito lidmi rychle nabydete dojmu, že tito lidé moc dobře vědí, co tato práce obnáší, kolik energie a úsilí dávají trenéři do svého týmu každý den a přesto nemusí kýženého cíle dosáhnout. Proto za mě velká úcta, respekt a poděkování za toto milé setkání, které vlilo do mých žil spoustu pozitivní basketbalové energie.

Champions league

Největší zábava je mezinárodní basketbal. A když můžete být součástí ligy mistrů, v které máte možnost na vlastní kůži zažít parádní zápasy, je to silný prožitek a úžasná motivace v mé kariéře. Jsem velmi vděčný a díky za to.

Nová výzva -Nymburk

Nabídka od Nymburka se těžko odmítá a já jsem dlouho neváhal… Na druhou stranu je to velký závazek, neboť každý, kdo se trochu orientuje v mužském basketbale v ČR jistě ví, že tady se moc porážky netolerují.. Ambice, podmínky, cíle… Ale jak říká klasik – kdo se bojí nesmí do NBK…:)

Komentování vybraných utkání našeho týmu na ME 2022 pro studio iSport

3.9.2022 utkání ČR-Srbsko

8.9.2022 utkání ČR-Izrael

11.9.2022 utkání ČR-Řecko

… o fous moudřejší …

Tak jsem se zhruba po 10 měsících dostal do cíle. Studium Euroligové akademie mi rozšířilo nejen vzdělání, ale i obzory, za což jsem velice rád. Protože jak říká jedno velké moudro: investovat do vědomostí a zážitků se vyplatí, protože to je to jediné, co Vám nikdo nemůže vzít. A v případě EHCB Academy bylo obojího víc než dost…

Trička s mým logem stále k dostání…..

Pokud se Vám líbí moje logo a chtěli byste ho mít v oblíbené barevné kombinaci na tričku, tílku, mikině, šortkách apod., neváhejte a pošlete mi Váš požadavek na e-mail: pbudinsky@seznam.cz.

High Level Camp 2022

Již podruhé jsem se letos v červenci zúčastnil prestižního basketbalového kempu V Jaroměři a musím konstatovat, že to byla opět parádní akce. 124 dětí, trenérské kapacity, spousta zábavy a energie, Ivan Trojan jako speciální host-trenér. Takže se uvidíme příští rok na 12.pokračování….

poslední objednávky Triček do 6.prosince!

Pokud chcete udělat někomu radost pod stromeček, máte možnost do 6.prosince, kdy je poslední termín objednávek na pbudinsky@seznam.cz

poslední týden objednávek za měsíc září!

Tento týden je posledním v měsíci září, kdy si můžete objednat trička, než půjde hromadná objednávka do výroby. Tak neváhejte, jinak pak až v říjnu.

Líbí se Vám tričko s mým logem ?

Chtěli byste taky takové?

Přátelé, kamarádi, fanoušci PBb, jelikož internetový obchod na mých stránkách je ve fázi zrodu a množí se poptávka na pořízení trik s mým logem PBb, rozhodl jsem se pro následující řešení – Měsíční objednávka. Co to znamená? Během celého měsíce mě můžete kontaktovat na můj mail pbudinsky@seznam.cz s vaším požadavkem – druh trika, počet, velikost, barva atd. Po tom co společně vyspecifikujeme vaše představy do finální objednávky, zašlu vám cenovou kalkulaci a po uhrazení této částky na můj účet, budete zahrnuti do procecu výroby, který započne 1. dnem následujícího měsíce. Lhůta pro výrobu všech objednávek je cca týden, takže s doručením vašeho zboží počítejte cca do 10. dne tohoto měsíce.

Nový klub – nová výzva !

Život je o rozhodnutích a jedno takové jsem udělal na přelomu dubna a května. Obdržel jsem nabídku od SP basketu na interní spolupráci. Vést A tým mužů, být garantem sportovní koncepce celého klubu, mentorem mých kolegů – trenérů a pomoci i v manažerské činnosti. Co mě opravdu oslovilo, byla úroveň jednání, která se nesla v otevřeném a konstruktivním duchu. Obě strany si jasně specifikovaly náplň, způsob a formu spolupráce, kompetence, míru a rozsah zodpovědností. Takže když mi moje rodina dala zelenou, nabídku jsem s potěšením přijal. Bude to další profesní výzva, čeká nás hodně práce. Ze všech lidí kolem je však cítit obrovská chuť, zápal a energie posouvat celou organizaci směrem do kopce a ne do údolí….Zda-li se to bude dařit, nelze ve světě sportu garantovat. Současný stav mi silně připomíná mé začátky v Chomutově nebo rok 2010, kdy jsem začínal s národním týmem v divizi B. Pevně věřím, že tyto prožité zkušenosti pomohou nám všem k budování moderní a efektivní organizace, kterou budou ostatní následovat. Tak nám držte palce…..

Přátelé, kamarádi, líbí se Vám tričko s mým logem?

Tak ještě chvilku vydržte prosím. Pracuje se na tom, aby bylo brzy k dostání v internetovém obchodě. Pokud byste ale neměli trpělivost, tak mi napište na můj mail pbudinsky@seznam.cz a zkusíme to nějak vymyslet…PB

Další milá reakce na knížku, která mě moc potěšila……

4.09.2020

PBb přijal výzvu na Sokole Pražském …

Vítáme v našem trenérském týmu Pavla Budínského. 

Pavel má za sebou 15ti leté působení v BK Děčín, kde vybudoval silný kolektiv převážně českých hráčů. 

  •  v letech 2015 – 2017 získal 3x po sobě 2.místo v nejvyšší soutěži mužů 
  • v letech 2010 – 2013 hlavním trenérem reprezentačního družstva mužů ČR
  •  Více o Pavlově kariéře https://pavelbudinsky.cz/o-mne/

Pavel bude působit jako konzultant koncepce programu Sportovního centra Sokol Pražský. Vedle toho bude své dlouholeté zkušenosti využívat při mentoringu trenérů a top hráčů našeho programu svojí účastí na vybraných tréninkových jednotkách a utkáních U17 a U19, v kterých nám pomůže s analýzou jednotlivých aspektů hry našeho týmu, herních výkonů hráčů atd.

Komentář Martin Jindra (generální manažer):

Jsem velmi rád, že se nám podařilo domluvit s Pavlem na externí spolupráci v našem programu. Vnímám ho jako jednu z největších trenérských osobností českého basketbalu posledních let a zejména úspěchy s Děčínem, kdy dokázal vytvořit vynikající kolektiv hráčů, s kterým dosáhl řady týmových úspěchů, jsou úctyhodné. Očekávám od spolupráce nový pohled na to, co v našem programu Sportovního centra mládeže zlepšit tak, abychom dokázali dovést naše talentované hráče k profesionálnímu basketbalu. Zároveň očekávám přínos pro naše hráče v mentálním nastavení jejich basketbalové budoucnosti.

Komentář Pavel Budínský 

Mé zapojení do programu Sportovního centra Sokola Pražského formou externí spolupráce je jednou z basketbalových aktivit, které v současné chvíli začínám realizovat. Vzhledem k tomu, že nejsem nikde smluvně vázán na plný úvazek, nebránilo nic oběma stranám k vzájemnému dialogu. Osobně mám velmi dobrý pocit z jednání, na kterém si obě strany jasně definovaly formu a rozsah spolupráce, která, jak pevně věřím, bude prospěšná pro obě strany. Velice se těším, že po 20 letech trénování mužů budu mít možnost většího rozhledu v juniorském basketbalu. Spolupráce s mladšími trenéry a mladými hráči mě hodně láká a zároveň zavazuje, abych svými zkušenostmi pomohl k dynamičtějšímu rozvoji celé organizace SP.

Kniha pro děti ” Basketbalový sen “

spoluautorem Pavel Budínský

  

Reakce na knížku, které nám dělají obrovskou radost !!

Moc děkujeme paní Kláře Hozákové a také Ondrovi a Péťovi za takovouto pochvalu:
“Krásný den, knížky jsou úplně úžasné, nádherné. Kluci jsou nadšení. Moc Vám děkuji za Vaše knihy, za Vaši práci.
S pozdravem Klára Hozáková”

Díky panu Svojanovskému se objevil tento článek na http://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/2810-stan-se-hrdinou-knihy-o-basketbalu DĚKUJEME !


Staň se hrdinou knihy o basketbalu !!!

Jindřich Svojanovský, 25.3.2020

Kdo by se nechtěl stát třeba Jamesem Bondem v některém z hollywoodských trháků, kdo by nechtěl, aby jeho fotografie byla, díky jeho výkonům za reprezentační basketbalový tým, na prvních stranách všech novin a webových portálů? Kdo by nechtěl, aby o něm byla napsána kniha stejně jako o některých slavných sportovcích?

Nyní se nabízí možnost, jaká tady zatím nebyla!

Když byl před rokem basketbalový trenér Pavel Budínský po 15 sezónách, ve kterých získal se svým týmem BK Děčín v NBL 3 stříbrné a 3 bronzové medaile, odvolán z pozice trenéra, doslova se po něm slehla zem. Zdálo by se, že na basketbal zanevřel, opak však byl pravdou. Láska je vždy silnější než sebevětší zklamání, a tak spatřila světlo světa kniha pro děti (a nejen pro děti) o basketbalu „Adamův basketbalový sen“. Asi si teď říkáte, co je na tom tak zajímavého, že někdo napíše knihu pro děti, třeba o basketbalu. Není to ale jen běžná, obyčejná, pěkně ilustrovaná kniha! Pan Budínský totiž přišel, společně se spoluautorkou textu Lenkou Samcovou, s novým projektem, který je svým způsobem ojedinělý.

Existují dvě pilotní verze, jedna „Adamův basketbalový sen“ je určena chlapcům, druhá „Alenčin basketbalový sen“ oslovuje dívky. V obou „pilotních“ knihách se odvíjejí poutavé, identické příhody z pohledu hlavních hrdinů. Už to samo o sobě je svým způsobem velice zajímavá logická myšlenka.

Pan Budínský s paní Samcovou však šli dál a výsledkem je možnost vypracovat a zájemcům dodat „knihu na míru“. Hrdinou, tedy hlavní postavou knihy, se totiž může stát kdokoli z vás!!!

Autoři jsou totiž schopni zaměnit, na základě informací, které jim poskytnete při objednávce, hlavní postavu (Adam, Alenka) křestním jménem či přezdívkou vašeho syna či dcery, v knize se pak objeví příjmení hlavního hrdiny, jeho místo a datum narození a současné bydliště, tak jak to uvedete ve speciálním dotazníku.

Více zde: https://radostzecteni.cz/kategorie-produktu/basketbalovy-sen/

Osobně, jak znám pana Budínského, jsem přesvědčen, že kniha nejen upoutá svým obsahem každého mladého basketbalistu či basketbalistku a bude velkou motivací jak k lásce k basketbalu, tak i ke čtení jako takovému, ale v „osobní podobě“ bude každého, kdo si ji pořídí, doslova doprovázet celý život.

Pan Budínský mi včera v našem dlouhém telefonním rozhovoru potvrdil, že dodávka objednané „osobní verze“ je otázkou dnů, max. 2 týdnů (záleží na počtu objednaných knih, neboť se jedná o ručně šitou vazbu). Těším se, že mi mnozí z vás, hned jak se znovu otevřou haly a tělocvičny a sejdeme se na prvním tréninku, představí „svoji knihu“. Ani nevím, kterou bych si rád přečetl jako první. Zda „Bernyho basketbalový sen“, nebo Filipův, Radkův či Jeníčkův, rozhodně si nenechám ujít „Kotyho basketbalový sen“ stejně jako Lukášův nebo Pepův. To ovšem neznamená, že bych chtěl nějak vyloučit dívky z možnosti objednat „Zuzančin basketbalový sen“ atd.

Otázky a další informace jsem připraven rodičům dětí, členů BK Klatovy, zodpovědět a dát mailem či telefonicky.

video reakce na knížku od malých baskeťáků z Nové Paky…..

Naše knížka basketbalový sen se za víc jak 6 týdnů dostala k malým i velkým čtenářům napříč celou ČR, což nám dělá obrovskou radost. Ovšem co nás těší nejvíce, jsou takovéto reakce jako od Matěje a Štěpána z Nové Paky, o které se s vámi chceme podělit. Kluci děkujeme….. PB
Pokud máte zájem o knížku, objednávejte na www.radostzecteni.cz

Kniha pro děti je na světě!!

spoluautorem je Pavel Budínský!

S velkým potěšením Vám oznamujeme, že vychází knížka pro děti, jejíž spoluautorem je Pavel Budínský. Pevně věříme, že tato kniha osloví nejen malé, ale i velké čtenáře. Práce na ní trvala 5 měsíců a domníváme se, že oba autoři odvedli dobrou práci. Výsledkem je poutavý příběh s barevnými ilustracemi, v krásné pevné vazbě a osobním věnováním od kouče PB. Další informace o knížce najdete v e-shopu na těchto stránkách, kde si také kliknutím na odkaz www.radostzecteni.cz můžete objednat jednu ze tří verzí této knihy. PBb

Vítejte na stránkách PBb

Srdečně Vás vítáme na oficiálních webových stránkách Pavla Budínského.Dozvíte se zde nejen něco o něm samotném, ale najdete zde i nabídku jeho služeb, produktů, akcí, fotografií, zajímavých článků a dalších aktivit, které se přirozeně budou točit kolem milovaného basketbalu.

Protože začínáme a vše je ve stádiu tvorby, tak prosíme o shovívavost. Těšíme se na vzájemnou spolupráci! PBb